وب سایت ایران مووی در ستاد ساماندهی کل کشور ثبت می باشد و طبق قوانین این مرکز عمل می کند

دانلود فصل چهارم سریال Breaking Bad


دانلود فصل چهارم سریال Breaking Bad

دانلود سیزن ۴ سریال بریکینگ بد با لینک مستقیم , فصل ۴ سریال Breaking Bad

دانلود تمامی قسمت های فصل چهار سریال با کیفیت اچ دی + نقد و بررسی سریال

دانلود فصل چهارم سریال Breaking Bad

خلاصه فصل چهارم سریال Breaking Bad :

در فصل چهارم به مسئله‌ای پرداخته می‌شود که به نظر می‌رسد قبلا حل شده باشد، یعنی والت درگیر یک پروژه یا طرحِ گمراه‌کننده‌ی علمیِ دیگری می‌شود تا ترس جسی از ناپدید شدنِ سیگار آلوده به سمِ ریسین را فرو بنشاند.  بازگشت به عناصرِ اصلی به نظر می‌رسد که مسیری طبیعی برای سریالی است که فرایند را با وسواس به تصویر می‌کشد، و دو قسمت از سه قسمتِ نخست خود را صرف جزئیاتِ سر به نیست کردن یک جنازه کرده است، اما به مرور رویه‌ای تهاجمی‌تر به خود گرفته و اکشن را محور داستان قرار داده است. اما همین ظرافت و دقت عمیق به جزئیات که حتی جزئیات ظاهرا بی‌اهمیت را نیز از قلم نیانداخته باعث شده است که روایتِ گاها خیالی و ذهنی داستان ظاهری واقعی به خود بگیرد.

دانلود فصل چهارم سریال Breaking Bad با لینک مستقیم

افسارگسیخته (به انگلیسی: Breaking Bad) مجموعه تلویزیونی درام آمریکایی است که سازنده و تهیه‌کننده آن وینس گیلیگن می‌باشد. این مجموعه در شهر البوکرکی در ایالت نیومکزیکوی آمریکا ساخته و تهیه شده است. افسارگسیخته داستان والتر وایت (بریان کرانستون) یک معلم شیمی زحمتکش یک دبیرستان است که در ابتدای داستان متوجه می‌شود که دارای سرطان ریه است. او پیش از فرارسیدن مرگش، برای تامین مالی خانواده‌اش به همراه دانش‌آموز پیشین خود، جسی پینکمن (آرون پاول) شروع به تولید و پخش مت‌آمفتامین (شیشه) می‌کند.

در ۲۰ ژانویه ۲۰۰۸، اولین قسمت مجموعه و در ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۳ قسمت آخر آن از طریق شبکه کابلی ای‌ام‌سی در آمریکا و کانادا پخش شد. در ۱۴ اوت ۲۰۱۱ ای‌ام‌سی اعلام نمود که این سریال برای فصل پنجم و پایانی در ۱۶ قسمت تمدید شده است.

فصل آخر این مجموعه به دو بخش ۸ قسمتی تقسیم شد که در دو سال پخش می‌شود. بخش اول فصل آخر در ۱۵ ژولای ۲۰۱۲ آغاز شد و در ۲ سپتامبر ۲۰۱۲ پایان یافت و بخش دوم آن نیز در تابستان ۲۰۱۳ پخش شد.

افسارگسیخته تحسین گسترده منتقدان را به دست آورد. این مجموعه تاکنون هفت جایزه امی برنامه‌های سر شب به دست آورده، از جمله آنها می‌توان به سه جایزه پیاپی بهترین بازیگر نقش اول مرد مجموعه‌های درام برای کرانستون و دو جایزه امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای مجموعه‌های درام برای پاول و همچنین سه نامزدی برای بهترین مجموعه درام اشاره نمود. کرانستون همچنین دو بار نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر مرد مجموعه درام و سه بار نامزد جایزه انجمن بازیگران فیلم برای بهترین بازیگر مرد مجموعه درام انتخاب شد.

سریال «برکینگ بد / Breaking Bad» متناسب با تمرکزی که بر علم، فرمول و آزمایش داشت، با دقتی مثال‌زدنی زوالِ اخلاقیِ والتِر وایت (با بازیِ بِرایان کِرانستون) را به تصویر کشید، که به سرعت از درون رو به فساد رفت. این شیمیدان نابغه که از همان ابتدا قربانیِ یک شکست حرفه‌ای در کارش می‌شود، و در ادامه نیز با تشخیص دکترها متوجه می‌شود که مبتلا به سرطان است، دست به تولیدِ شیشه (مِتامفتامین) می‌زند تا، از قرار معلوم، مخارج خانواده‌اش را تامین نماید، که به تدریج در ادامه‌ی سریال ثابت می‌شود که این توجیهی بیش نبوده است. در عوض در قسمت نخست فصل پنجم می‌بینیم که والت با مهارت راهش تا به اینجای مسیر پیموده است، تبدیل به انسانی شده که فقط و فقط دغدغه‌ی خودش را دارد.


برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید :

دانلود زیرنویس فارسی فصل 4 سریال Breaking Bad

دانلود فصل ۴ سریال بریکینگ بد با کیفیت فول اچ دی

سازنده افسارگسیخته وینس گیلیگان است که سال‌ها نویسنده مجموعه پرونده‌های اکس پخش شده از شبکه فاکس بوده است. گیلیگن می‌خواست مجموعه‌ای بسازد که شخصیت اصلی آن از فردی خوب به نقشی منفی تبدیل شود. “تلویزیون به صورت خودخواسته‌ای کاراکترهای مثبت را در حالتی سکون نگه داشته که این موضوع می‌تواند برای سال‌ها و حتی دهه‌ها ادامه پیدا کند.” او گفت: “وقتی متوجه این موضوع شدم گام منطقی بعدی این بود که فکر کنم تا چگونه این موضوع را تغییری اساسی دهم.” او همچنین افزود که هدفش برای شخصیت والتر وایت این است که او را از آقای چیپس به صورت زخمی تبدیل کند.

او می‌گوید آنقدر شخصیت والتر وایت تیره و از لحاظ اخلاقی سوال برانگیز است که نوشتن در مورد او سخت می‌باشد. “وقتی این مجموعه تمام شود، دلم برایش تنگ می‌شود. اما خوبی‌اش این است که دیگر لازم نیست به فکر وایت باشم.” در حالی که مجموعه در حال تکمیل است، گیلیگن و دیگر نویسنده‌ها شخصیت والتر را به گونه‌ای ساخته‌اند که نمی‌توان با او همدردی نمود.  گیلیگن می‌گوید: “والتر از شخصیتی خوب به شخصیتی بسیار منفی تبدیل می‌شود. ما می‌خواهیم که مردم از خود بپرسند که چه کسی آنها را به آن سمت کشاند و چرا.”

کرانستون در زمان فصل چهارم گفت که: “به نظر من والت این را فهمیده که بهتر است گرگ باشد تا گوسفند. او در راهی است که باید سرسخت باشد.” گیلیگن واژه افسارگسیخته را “برپایی جهنم” معنا می‌کند. در حالی که مجموعه در حال ارائه به شبکه بود، مجوعه‌ای با نام ویدز منتشر شد که به دلیل برخی شباهت‌های داستانی با افسارگسیخته موجب دلسردی گیلیگن شده بود. در ادامه تهیه داستان او دریافت که داستان مجموعه‌اش آنقدر با آن مجموعه متفاوت است که بتواند موفق باشد. او بعدها ادعا کرد اگر از وجود مجموعه ویدز اطلاع می‌داشت این مجموعه را آغاز نمی‌نمود.


برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید :

فصل جدید سریال بریکینگ بد

هرچند برکینگ بد قبلا هم از تکنیک پرش‌ِ زمانی استفاده کرده بود، اما این مورد بسیار استادانه و بی عیب و نقص اجرا شده بود و شباهتی به فصل دوم نداشت که سریال بیننده را وارد بازیهای مبهمِ حدس و گمان می‌کرد. تا اینجا با اینکه هنوز دو مینی‌فصلِ هشت قسمتی باقی مانده است، اما هنوز هم مشخص نیست که آیا مقدمه‌ی نشان داده‌شده در اینجا پیش‌درآمدی بر آخرین موضع والت است یا مسئله دیگری در میان است که در چند قسمتِ آینده مشخص خواهد شد.

در قسمتی که قاعدتا بایستی مقدمه‌ای بر یک فلش‌بکِ وسیع و طولانی باشد، می‌بینیم که سریال حداقل چندین ماه به جلو می‌پرد و به تولد پنجاه و دو سالگی والت، که دقیقا دو سال بعد از زمانِ آغاز داستان است، می‌رسد. [در یکی از این آغاز‌ها] والتِر که عینکی بر چشم دارد و یک نام ساختگی نیز برای خود انتخاب کرده است در یک غذاخوری که در امتدادِ یک جاده‌ی ناشناس قرار دارد با دستپاچگی صبحانه می‌خورد، و با اینکه موهایش کاملا بلند شده است اما شکسته‌تر از همیشه به نظر می‌آید. در ابتدا به نظر می‌رسد که این بخش خاتمه‌ی داستان باشد که مردی را نشان می‌دهد که [متنبه شده] و از نو شروع کرده است و یا اینکه خود را به مقامات تحویل داده و در دادگاه علیه بقیه شهادت داده است، تا اینکه دلال اسلحه‌ی جیم بیوِر به داستان برمی‌گردد و در عوضِ گرفتن یک پاکتِ پر از پول از والت به او یک دسته‌کلید ماشین می‌دهد. یک اسلحه‌ی ماشینی بسیار بزرگ در صندوق عقب ماشین قرار دارد که نویدِ آن را می‌دهد که درگیریِ بزرگتری در راه است.

نمونه‌هایی از اسلحه به عنوانِ یک نماد فالیک را در روایتِ اصلیِ قسمتِ نخست نیز مشاهده می‌کنیم نظیرِ آخرین‌ حرفهای والت در پایان فصل که می‌گوید «من برنده شدم»، و یک هوا هم به خود مغرور شده و باورش شده است که با موقعیت جدیدی که به دست آورده است می‌تواند با همه به عنوان زیردستِ خود برخورد کند.

به نظر می‌رسد که حدس اول احتمال بیشتری داشته باشد زیرا به نظر می‌رسد که این تفنگ عظیم حاکی از نقطه‌ی پایانی کار خالق مجموعه‌ی وینس گیلیگان باشد که اغلب هم بدان اشاره شده است، یعنی «از مِستِر چیپس تا اِسکارفِیس»، و همچنین یادآورِ حرکتی است که تونی سوپرانو در یک فصل مانده‌ به آخرِ مجموعه سوپرانو از کانال HBO از خود نشان داد، که [این تفنگ] حسِ قطعیتِ مشابهی را در فصل مجزای پایانی القا می‌کرد.

چنین رفتاری یادآور آن است که با اینکه والت را خطرات زیادی تهدید می‌کند، اما بزرگترین خطری که متوجه این مردِ خانواده‌ی خوشنام است از سوی هایزنبرگِ درونیِ خودش است. فصل پنجم در بحبوحه‌ی خلا قدرت آغاز می‌شود و وحشتِ ناشی از سرطان، رازهای مدفون شده و رقابت‌های موجود گرداگردِ شخصیت‌های اصلی داستان را فرا گرفته است. اما برکینگ بد کماکان با همان سرعتِ منظم و درجه‌بندی‌ شده‌ی خود ادامه دارد، و حتی با اینکه تا پایان داستان دیگر چیزی نمانده است اما باز با انرژیِ تمام به جزئیات ریز پرداخته می‌شود و موضوعاتِ جدیدی در داستان به وجود می‌آید.

دانلود زیرنویس فارسی فصل ۴ سریال Breaking Bad

جزئیات و عوامل سریال Breaking Bad

نام سریال : Breaking Bad – بریکینگ بد

فصل : چهارم ( ۴ )

ژانر فیلم : درام ، جنایی

امتیاز سریال : ۷٫۹/۱۰

امتیاز منتقدین : ۴۳/۱۰۰

کارگردان : Vince Gilligan

تهیه کنندگان : Sam Catlin , John Shiban , Peter Gould , George Mastras , Thomas Schnauz , Bryan Cranston , Moira Walley-Beckett , Karen Moore , Patty Lin

بازیگران : Bryan Cranston , Anna Gunn , Aaron Paul , Dean Norris , Betsy Brandt , RJ Mitte , Bob Odenkirk , Giancarlo Esposito , Jonathan Banks , Laura Fraser

کمپانی های سازنده : Sony Pictures Television , Gran Via Productions , High Bridge Entertainment

کیفیت هر قسمت : HD 720p

محصول کشور : ایالات متحده آمریکا (  United States   )

زبان سریال : انگلیسی

زمان هر قسمت : ۴۵ دقیقه – ۴۷ دقیقه

تاریخ اکران : ۲۰۱۰ / ۰۳ / ۲۱

حجم هر قسمت : ۱۸۵ مگابایت

منتشر کننده : DBMovie

IMDB , Wiki


برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید :

دانلود فصل چهارم سریال Breaking Bad با لینک مستقیم

متن انگلیسی :

On June 14, 2010, AMC announced Breaking Bad was renewed for a fourth, 13-episode season. Production began in January 2011, the season premiered on July 17, 2011, and concluded on October 9, 2011. Originally, mini episodes of four minutes in length were to be produced before the premiere of the fourth season, but these did not come to fruition.

Jesse follows Walter’s instructions and murders Gale. Gus decides to discipline the two by enforcing stricter policies at the lab. He also tries to break Walter and Jesse’s friendship by assigning them to separate work details. While Walter works in the meth lab, Jesse escorts Mike (Jonathan Banks), one of Gus’s enforcers, to retrieve payments and provide back-up. Walter and Jesse become increasingly distant from, and hostile to, each other. Meanwhile, Hank, who has been recovering from his last engagement with the cartel, finds evidence linking Gale to Gus. He believes Gus is a major drug distributor and starts looking for tangible evidence to file charges. Gus realizes Walter’s close ties with Hank could jeopardize his entire operation. Gus fires Walter and informs him Hank will be killed. He also warns Walter that if he intervenes his entire family will be murdered. Jesse and Walter put their differences aside and agree to murder Gus, convincing former cartel enforcer Hector Salamanca to detonate a suicide bomb; Hector succeeds in this endeavor, killing himself, Gus, and Tyrus, Gus’s henchman. Walter and Jesse then destroy the meth lab and Walter declares to his wife, “I won.”

Walter White was talking to his students, I was able to dumb down certain moments of description and dialogue in the early episodes which held me until we had some help from some honest-to-God chemists,” says Gilligan. According to Gilligan, Nelson “vets our scripts to make sure our chemistry dialogue is accurate and up to date. We also have a chemist with the Drug Enforcement Administration based out of Dallas who has just been hugely helpful to us.” Nelson spoke of Gilligan’s interest in having the science right: “[He] said it made a difference to him.”

In 2013, two scenes from the first season of Breaking Bad were put under scrutiny in a Mythbusters Breaking Bad Special. Despite several modifications to what was seen in the show, both myths were “busted” (i.e., the scenes depicted in the show were shown to be physically impossible).

Jason Wallach of Vice magazine commended the accuracy of the cooking methods presented in the series. In early episodes, a once common clandestine route, the Nagai red phosphorus/iodine method, is depicted, which uses pseudoephedrine as a precursor to d-(+)-methamphetamine. By the seventh episode of season 1 “A No-Rough-Stuff-Type Deal” Walt chooses to use a different synthetic route based on the difficulty of acquiring enough pseudoephedrine to produce on the larger scale required. The new method Walt chooses is a reductive amination reaction, relying on phenyl-2-propanone and methylamine. On the show the phenyl-2-propanone, otherwise known as phenylacetone or P2P is produced from phenylacetic acid and acetic acid using a tube furnace and thorium dioxide or ThO2 as a catalyst as mentioned in episodes “A No Rough-Stuff-Type Deal” and “Más”. P2P and methylamine form an imine intermediate, reduction of this P2P-methylamine imine intermediate is performed using mercury aluminum amalgam as shown in several episodes including “Hazard Pay”.

One of the important plot points in the series is that the crystal meth Walter “cooks” has very long crystals, is very pure, and (despite its purity) has a strong cyan blue color. Truly ultra-pure crystal meth would tend to be clear or white. Nonetheless, it is noted during the show that some competing meth producers were dying their product blue in order to trick their customers into thinking they were buying Walt’s highly potent product.

In their article “Die Chemie bei Breaking Bad” on Chemie in unserer Zeit (translated into English on ChemistryViews as “The Chemistry of ‘Breaking Bad’”), Tunga Salthammer and Falk Harnish discuss the plausibility of the chemistry portrayed in certain scenes. According to the two, chemistry is clearly depicted as a manufacturing science without much explanation of analytical methods being provided. On the other hand, serious scientific subjects are intelligently mixed into the dialog in order to show a world where chemistry plays a key role. This is quite unlike standard TV/movie science fiction where the scientist is either a nerdy hero or a crazed madman and any chemistry shown is almost always highly inaccurate.


دانلود فصل چهارم سریال Breaking Bad – بریکینگ بد با لینک مستقیم :

دانلود سریال با کیفیت HD 720p

دانلود قسمت اول | Box Cutter |

دانلود قسمت دوم | Thirty-Eight Snub |

دانلود قسمت سوم | Open House |

دانلود قسمت چهارم | Bullet Points |

دانلود قسمت پنجم | Shotgun |

دانلود قسمت ششم | Cornered |

دانلود قسمت هفتم | Problem Dog |

دانلود قسمت هشتم | Hermanos |

دانلود قسمت نهم | Bug |

دانلود قسمت دهم | Salud |

دانلود قسمت یازدهم | Crawl Space |

دانلود قسمت دوازدهم | End Times |

دانلود قسمت سیزدهم | Face Off |