وب سایت ایران مووی در ستاد ساماندهی کل کشور ثبت می باشد و طبق قوانین این مرکز عمل می کند

دانلود فیلم Rosemary's Baby 2014


دانلود فیلم Rosemary’s Baby 2014

دانلود زیرنویس فارسی فیلم Rosemary’s Baby 2014 , دانلود فیلم Rosemary’s Baby 2014 part 1 , دانلود فیلم Rosemary’s Baby 2014 part 2

دانلود سریال Rosemary’s Baby 2014 , دانلود فیلم بچه رزماری ۲۰۱۴

دانلود فیلم با کیفیت اچ دی + نقد و بررسی فیلم

دانلود فیلم Rosemary's Baby 2014

خلاصه داستان فیلم Rosemary’s Baby 2014 :

Rosemary’s Baby سریال کوتاه دو قسمتی و تقریبا سه ساعته است. داستان این مینی سریال از رمانی کلاسیک ، نوشته Ira Levin اقتباس شده است. ه چنین باید گفت فیلم بازسازی جدید از فیلمی با همین نام است که در سال ۱۹۸۹ ساخته شده است. رزماری به همراه شوهر هنرمندش گای ( با بازی جان كاساوت) به آپارتمانی جدید اسباب کشی می کنند. رز ماری( با بازی میا فارو ) كه در خانواده ای پر جمعیت زندگی می كند ، همیشه دوست دارد صاحب فرزند شود. همسرش هم همیشه در پی یافتن نقشی پر رنگ است.

نقد و بررسی فیلم Rosemary’s Baby 2014

«بچه رزماری» سومین اثر از تریلوژی آپارتمانی رومن پولانسكی، بیشتر از آن كه نشان می‌دهد قابل تامل است. فیلمی كه در اواخر دهه هفتاد جنجالهایی را برانگیخت و الگویی برای سینماگران آن دوران برای تولید فیلمهایی نظیر «جن‌گیر» و «طالع نحس» شد، فیلمهایی كه البته در قالب هالیوود جانشین شدند و كمتر از رگه‌های تفكربرانگیز جد خود یعنی «بچه رزماری» بهره بردند. فیلمهایی كه ترس مخاطب را مد نظر داشتند و كیفیت ترس یا مورد بی‌اعتنایی قرار گرفت و یا تحت‌الشعاع عوامل متاثر كننده ساختار هالیوودی به انزوا كشیده شد.

تریلوژی آپارتمانی پولانسكی شامل سه فیلم انزجار (The Repulsion)، مستاجر (The Tenant) و بچه رزماری است؛ و اگر هر تریلوژی را مستلزم رعایت سه عنصر تحول، تهوع و فاجعه بدانیم _كه به زعم بنده چنین الزامی وجود ندارد_ بچه رزماری آبستن عنصر فاجعه است چنانكه انزجاز تم تهوع و مستاجر عنصر تحول را یدك می‌كشد.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید :

دانلود زیرنویس فارسی فیلم Rosemary's Baby 2014

دانلود فیلم بچه رزماری ۲۰۱۴

در فیلم Rosemary’s Baby 2014 ،قبل از بررسی و تحلیل خود فیلم لازم است درباره این تریلوژی و جایگاه پولانسكی در آن شرحی مختصر بیاورم. آپارتمان از دیدگاه پولانسكی، كه او را فیلمسازی بیمار و سادیست قلمداد می‌كنند محصول مدرنیسم و نمادی است برای انزوای انسان از خود، ماهیت و طبیعت. زندگی آپارتمانی كه در عصر حاضر و در ادامه تحولات اجتماعی با رویكرد مدرن اكنون بصورت پدیده‌ای اجتناب‌ناپذیر در آمده است انسان را بیمار كرده است. بیماری او عدم هویت و تحلیل وجود طبیعی اوست. این بیماری شاید اجتماعی و یا روانی نباشد اما پدیده‌ای موجود و غیر قابل درمان است. چنین دریافتی از آپارتمان ممكن است مغرضانه به نظر برسد اما پولانسكی این موضوع را دستمایه و زیرساخت سه فیلم خود در تریلوژی قرار می‌دهد. هرچند این رویكرد در بچه رزماری كمتر قابل ملاحظه است اما در مستاجر بسیار پررنگ جلوه می‌كند.

به زعم پولانسكی، مدرنیسم كه جریان فكری كشنده قرن حاضر است و شاید نقاط ضعف آن خاستگاه ظهور پست مدرنیسم شده است انسان‌ها را به ورطه بیگانگی و گریز از انسانیت می‌كشاند. از نظر تئوری این جریان یا به اصطلاح تیپ فكری ممكن است رهایی‌بخش و تسلی‌دهنده در نظر آید اما چون رسالتش عناد با جریانهای ثابت و امتحان‌شده كلاسیك است به بیراهه می‌رود و آپارتمان اولین دستاورد جداافتادگی انسان از خودش _در بازیافت فردی_ و از اطرافیانش _در بازیافت اجتماعی_ می‌گردد.

بزرگنمایی با کلیک روی تصویر :

دانلود سریال Rosemary's Baby 2014

فیلم بچه رزماری ۲۰۱۴ در چارچوب چنین تفكری ساخته می‌شود؛ تفكری كه در جای جای این تریلوژی و حتی فیلمهای دیگر او موج می‌زند.  روند قهقرایی و ساختار معمایی فیلم و مسئله توطئه اسكلت فیلم را استحكام می‌بخشند و آپارتمان به عنوان عاملی سركوب كننده از ابتدا حضور واضح و پررنگی دارد. رزماری (با بازی میا فارو) یك قربانی است، كسی كه می‌بایست فرزندی به دنیا بیاورد. چیزی كه ناخواسته روی خواهد داد، همه مادر خواهند شد و فرزندان خویش را بزرگ خواهند كرد اما در اینجا، با فرمی تضاد آمیز و غیر قابل برگشت آن كودك معصومی كه در ذهن یك مادر معصوم‌تر نقش بسته و تنها به اعتبار اسمهایی كه رزماری برایش انتخاب كرده حضور فیزیكی دارد یك موجود پلید و كریه است، او انسان نیست و همین الزاماً برای شیطان بودن او كافی است.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید :

دانلود فیلم Rosemary's Baby 2014 part 1

دانلود زیرنویس فارسی فیلم Rosemary’s Baby 2014

بچه رزماری یك شیطان است اما این استعاره‌ایست از صفات شیطانی كه در مادینگی خلقت بشر نهفته است. رزماری تباهی را با مساعدت آنچه كه عامل بیرونی خوانده می‌شود و از نظر فرم و قالب توطئه است و چیزی است دستاورد زیاده‌خواهی و آز انسانی به جهان هدیه می‌كند و در انتها چنان در بطن رسالت مادر بودن خود گرفتار است كه «مادر» بودن را قدرت انكار ندارد و او را در گهواره نوازش می‌نماید.  رزماری در ابتدای فیلم یك آپارتمان را می‌پسندد و آنجا را برای سكونت مناسب می‌بیند. آپارتمان اولین عامل جدا كننده او از طبیعت و ماهیت است، چیزی كه به روشنی در فیلم مستاجر نمود می‌یابد. او و همسرش در آپارتمانی زندگی می‌كنند كه در اختیار یك پیرزن بوده كه اكنون مرده است. مرگ به عنوان فرجام زندگی مدرن در ساختار فكری پولانسكی جانشین شده است؛ آپارتمان مدرنیسم است و مرگ از دست رفتن هویت بشری.

این مضمون در مستاجر بیشتر قابل بحث است. بعد از پیرزن، دختری كه به عنوان دخترخوانده در آپارتمان بغلی و در نزد كاستاوت‌ها زندگی می‌كند از پنجره آپارتمان به خیابان سقوط می‌كند و جان می‌بازد. دختری كه یك گردن‌بند اقبال بر گردن آویخته؛ گردن‌بندی كه با گروه شیطان پرست در ارتباط است. كلیدهایی كه فیلم در انطباق توطئه و ذهنیت رزماری به عنوان یك سوبجكتیویته در اختیار مخاطب قرار می‌دهد عبارتند از:

بزرگنمایی با کلیک روی تصویر :

دانلود فیلم Rosemary's Baby 2014 part 2

در فیلم Rosemary’s Baby 2014 بوی گردن‌بند اقبال از دكتر زنان، قرار داشتن كمد در مقابل یك گنجه كه نمی‌تواند كار یك پیرزن ضعیف باشد، رفت و آمد كاستاوت‌ها به منزل رزماری به شكلی آزاردهنده در شرایطی كه آپارتمان‌نشینی امروز چنین چیزی را دست كم در جامعه غربی نمی‌پسندد، اصرار گای همسر رزماری برای عدم تعویض دكتر زنان و رعایت دستورات او با وجود دردهای شدید ناحیه رحم و لگن، اصرار در مصرف داروهای گیاهی به تجویز دكتر مرموز زنان و با همكاری كاستاوت‌ها، قتل هاچ هاكینز به شكلی مرموز و كاملاً غیر قابل توضیح و یافتن نام یك عضو یا رهبر شیطان‌پرست در یك كتاب با مضمون شیطان پرستی توسط رزماری.

همه اینها با روند منطقی فیلمنامه رزماری و البته بیننده را به وجود یك توطئه و همدستی از طرف سایرین مجاب می‌كند هرچند كه تا سكانسهای پایانی همه‌چیز در یك تعلیق عمیق و در ساختار فیلمنامه در هاله ابهام قرار می‌گیرد و این تعلیق هرگونه اثبات و قطعیت را در پرده شك قرار می‌دهد و احتمال وجود توهم و بدبینی او را افزونی می‌بخشد. در حقیقت، توطئه وجود دارد و رزماری اشتباه نكرده است اما غایت این واقع‌بینی ترسیم یك تصویر وحشتناك در تابلویی سفید از فطرت اوست. او این تصویر را رسم می‌كند، دیگران قلم‌مو و رنگ را مهیا می‌كنند و اوست كه نقاش این تابلوی هراس‌آور می‌گردد.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید :

دانلود فیلم Rosemary's Baby 2014 با لینک مستقیم
فیلم را در ژانر وحشت (Horror) تقسیم‌بندی می‌كنند، كه این امر مخاطبین عام را به اشتباه می‌اندازد چرا كه در فیلم كمترین مخلوق ترسناك و یا موجود عجیب و غریب وجود ندارد، آنچه هست تعلیق، به دام افتادن به همراهی دكوپاژ مؤثر و موسیقی تاثیرگذار است. رزماری، یك زن معصوم و خوش‌اخلاق و ساده كسی است كه در دام یك گروه اسیر می‌گردد و همسرش او را معامله می‌نماید. او _گای_ به عنوان نماینده روشنفكران خام‌طینت، یك بازیگر سینماست. او در چند فیلم تجربی و چندین فیلم تبلیغاتی بازی كرده است، چیزی كه او را با رویكرد و عملكرد ابزار آشنا می‌كند و در یك جامعه مدرن گوهر استمرار در حیات مادی را با مستمسك قرار دادن اجسام و آدمها و بدتر از همه همسرش در می‌یابد و باز می‌شناسد. نگاه پولانسكی به مذهب همچون نگاهش به ارتباط آدمها مخدوش، یك‌سویه و افراطی است.


جزئیات و عوامل سازنده فیلم Rosemary’s Baby 2014

نام فیلم : Rosemary’s Baby 2014 – بچه رزماری ۲۰۱۴

ژانر فیلم : ترسناک , راز آلود ، درام

امتیاز فیلم : ۵٫۶/۱۰

میانگین رای : ۳,۷۱۴ نفر

امتیاز منتقدین : ۵۱/۱۰۰

رده سنی : PG-13 – تماشای این فیلم به افراد زیر ۱۳ سال توصیه نمی شود.

کارگردان : Agnieszka Holland

تهیه کنندگان : Margery Simkin , Juliette Ménager , Victor Jenkins , Kelly Valentine Hendry , J. Kathleen Gibson , Amy E. Duddleston , Brian Berdan , Michel Amathieu

بازیگران : Zoe Saldana , Patrick J. Adams , Jason Isaacs , Carole Bouquet , Olivier Rabourdin , François Civil , Rosemarie La Vaullée

محصول کشور : ایالات متحده آمریکا ( USA )

کمپانی های سازنده : Lionsgate Television, KippSter Entertainment, City Entertainment

شبکه پخش کننده : NBC

تاریخ اکران : ۲۰۱۴-۰۵-۱۱

زبان فیلم : انگلیسی

زمان فیلم : ۱۸۰ دقیقه

کیفیت فیلم : BluRay 720p

حجم فیلم : ۶۰۰ مگابایت

فرمت فیلم : mkv

IMDB , Wiki


متن انگلیسی :

Modern 3 hour mini-series adaptation of the classic novel by Ira Levin focusing on young Rosemary Woodhouse’s suspicions that her neighbors may belong to a Satanic cult who are hell bent on getting one thing: the baby she is carrying.


دانلود فیلم Rosemary’s Baby 2014 – بچه رزماری ۲۰۱۴ با لینک مستقیم :

دانلود دو قسمت فیلم ( مینی سریال ) با کیفیت Bluray 720p

 

دانلود قسمت ۱

دانلود قسمت ۲